نمونه سوال پیام نور

نمونه سوال پیام نور از مهمترین مباحث مورد جستجو توسط دانشجویان دانشگاه پیام نور است .  در دانشگاه پیام نور امتحانات به صورت متمرکز و سراسری برگزار می گردد.

متمرکز بودن امتحانات پیام نور باعث اهمت نمونه سوال پیام نور شده است. معنای متمرکز بودن این است که  آزمون های پایان ترم دانشگاه پیام نور به صورت همزمان و با سوالات یکسان در تمام استانها و شهرستانها برگزار می شود. به عنوان مثال  امتحان فارسی عمومی در دانشگاه پیام نور مرکز گرگان با دانشگاه پیام نور مرکز قم در یک زمان برگزار می شود و سوالات آن یکسان می باشد.

اساتید طراح سوال مشخص نیستند و معلوم نیست کدام استاد و از کدام مرکز یا واحد سوال طرح می کند. فقط به بعضی  اساتید اعلام می کنند سوال درس را طرح نمایند. ممکن است برای یک درس برای دو استاد یا بیشتر جهت طرح سوال ابلاغ صادر نمایند. اساتید طراح سوالات خود را در سامانه مربوطه آپلود می کنند. معلوم نیست نمونه سوالات از کدام استاد استفاده شده است.

بعضی مواقع و معمولا در امتحانات پایان ترم تابستان دانشگاه پیام نور از بانک نمونه سوالات پیام نور استفاده می شود. یعنی بخشی از مرکز سنجش و آزمون دانشگاه که نمونه سوال پیام نور دروس مختلف مربوط به ترمهای مختلف را به صورت بانک اطلاعاتی دارد.

دروس بدون منبع که بعضی رشته ها هست سوالات آنها توسط خود استاد دانشجو طرح می گردد. سایت یکی بوک در کنار ارائه اخبار و راهنمای دانشجویان در بخش فروشگاه خود دانلود رایگان نمونه سوالات پیام نور  را به دانشجویان عرضه نموده است.

نمونه سوالات ارشد پیام نور در کنار مقطع کارشناسی ارائه شده است. البته در مقطع کارشناسی ارشد بعضی دروس بدون منبع هستند. نمونه سوالات پیام نور با جواب قابل دانلود می باشد. 

دانشجویان می توانند پی دی اف نمونه سوالات با جواب پیام نور را دانلود کنند و در صورت تمایل چاپ نمایند.